door Samuel Wens
BROKOPONDO — Ronnie Brunswijk, leider van Abop, organiseert in zijn hoedanigheid van ‘koning’ van de Afro-Surinamers in Suriname een kennismakingsceremonie met de bewoners van district Brokopondo. Dat doet hij op dezelfde dag waarop Diana Pokie, toenmalig hoofdbestuurslid van de Abop en gewezen minister van Grondbeleid en Bosbeheer, met honderden aanhangers vertrekt van het district naar Grun Dyari in Paramaribo om officieel toe te treden tot de NPS. Beide activiteiten zijn op 29 september, de jaardag van de NPS.
Het lijkt een krachtmeting tussen de twee politieke rivalen te worden. Brunswijk zal ongetwijfeld proberen zoveel mogelijk mensen op de been te krijgen om te voorkomen dat Pokie in haar opzet slaagt. Ze zegt desgevraagd tegen de Ware Tijd zeker niet aan een krachtmeeting te doen met Brunswijk. De politica verheugt zich eerder erop met aanhang op de jaardag van de NPS feestelijk te worden binnengehaald.
“De werkwijze, ‘zonder beleid’ van de Abop-leider, is voldoende bekend in de samenleving”
Diana Pokie
Verwijdering
Pokie: “De tweede man van Suriname is bezig met powerplay om in deze tijd van crisis in het land een kennismakings- en sportdag te organiseren om zo publiek te trekken.” De werkwijze, ‘zonder beleid’ van de Abop-leider, is volgens haar voldoende bekend in de samenleving. Ze stelt dat er ouders in Brokopondo zijn die niet weten hoe hun kinderen, vanwege de situatie in het land, het nieuwe schooljaar zullen beginnen.
Pokie was prominent lid van Abop en had een goede staat van dienst binnen de partij. Echter, een jaar na haar benoeming tot minister werd zij ontslagen op aandringen van Brunswijk. Ze werd toen, hoewel ze hoofdbestuurslid was, niet meer uitgenodigd voor bestuursvergaderingen. Eerder dit jaar bedankte ze daarom als lid van de partij en liet toen weten op de jaardag van de NPS met haar aanhang officieel en in optocht de overstap te zullen doen.
Watersnood
Henk Schmidt, vooraanstaand lid van de Abop in Brokopondo, kijkt uit naar vrijdag. “Als de koning komt om kennis te maken, dan moet jij erbij zijn”, meent hij.
In een audiobericht dat door het campagneteam van Pokie op Facebook is geplaatst, worden de bewoners van het district herinnerd aan de wateroverlast toen Staatsolie Power Company de kleppen van de stuwdam opende, waardoor Brokopondo drie maanden wateroverlast had. In de opname wordt ook verwezen naar de slechte en onbegaanbare wegen naar Asigron, Bataliba en Balling Sula.
De vraag wordt gesteld “of de tweede man van de regering, die zich nu uitgeeft voor koning, werkelijk hart heeft voor Brokopondo” en waar hij toen was en wat hij heeft gedaan. Schmidt zegt hierop dat de regering wellicht meer had kunnen doen om de overlast voor de bewoners te beperken, maar vindt toch dat Brunswijk zijn best heeft gedaan.