Teloe, een drugsverslaafde, is door de rechter schuldig bevonden aan oplichting, diefstal, poging tot zware mishandeling en mishandeling van de zoon van zijn werkgever. Op 10 mei reed de verdachte, die de wacht hield bij het rijstveld van Perdiep B. in Europolder-Zuid, Nickerie, weg met de pick-up van Perdiep om drugs te kopen. Echter, hij kwam vast te zitten met de pick-up. Omstanders belden Perdiep en meldden dat ze Teloe zagen voorbijrijden met de pick-up, waarin een tank benzine in de achterbak stond.

Perdiep besloot samen met zijn twee zonen poolshoogte te nemen. Ze vonden de pick-up aan de kant van de weg en merkten op dat enkele tractoronderdelen en een deel van de benzine ontbraken. Ze hadden meteen het vermoeden dat Teloe deze had verkocht om drugs te kunnen kopen. Teloe werd vervolgens in het struikgewas gevonden, een houwer in zijn hand. Hiermee zwaaide hij in de richting van een van de zonen van Perdiep, die hierdoor een diepe snee opliep.

Tijdens de rechtszitting gaf Teloe toe dat hij inderdaad met de pick-up had gereden om drugs te kopen, maar hij ontkende ten stelligste de verkoop of diefstal van de tractoronderdelen en benzine. Ook Perdiep en zijn zoon Krishna werden gehoord. Beiden verklaarden dat Teloe onmiddellijk aanviel toen Krishna hem in het struikgewas ontdekte.

Perdiep meldde dat hij ongeveer 150.000 srd aan schade heeft geleden. De officier van justitie eiste een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek, de verbeurdverklaring van de in beslag genomen houwer en de gevangenhouding van Teloe.

Teloe’s advocaat beweerde dat het de verantwoordelijkheid van Perdiep was om geen drugsverslaafde in dienst te nemen, aangezien dit bewust het risico met zich meebrengt dat eigendommen gestolen worden. De advocaat betoogde dat de verduistering van benzine en landbouwonderdelen niet bewezen was, aangezien deze in de laadbak van een langs de weg geparkeerde pick-up stonden. Zij verzocht de rechter om de eis van de officier van justitie niet over te nemen.

De rechter oordeelde dat Teloe schuldig was aan de feiten, maar week af van de strafeis. Hij legde een gevangenisstraf op van 12 maanden, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Tevens werd bepaald dat Teloe zijn gevangenisstraf moet uitzitten. Met deze uitspraak zal Teloe in januari 2024 in vrijheid worden gesteld.