Verdy Getrouw: ‘We zijn ready voor de Boa Vista finale’

Sharon Balkaran (7) maakte het laatste punt voor Yelyco tegen het Braziliaanse Adulto Roraima.
Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

20 Augustus 2023 03:50

Voor mij lezen

Tekst en beeld John Zaalman

BOA VISTA — “Het wordt een leuke re-match, maar belangrijk is, we zitten in de finale.” Yelyco heeft in de Tabela da Copa Internacional ‘George Sterfson Barros’ 2023 in Boa Vista, Brazilië voor een ware verrassing gezorgd door de lokale club, Adulto Roraima, zaterdagavond in Ginásio Hélio Campos in een thriller te kloppen: 25-15, 21-25, 20-25, 25-18, 15-11.

De eindstrijd, die zondagmiddag twaalf uur lokale tijd wordt gespeeld, wordt een re-match tegen U23-Roraima, dat vrijdagmiddag in de openingspartij in vier sets triomfeerde. “We zijn ready voor de finale”, garandeerde Yelyco-coach Verdy Getrouw na afloop desgevraagd tegenover de Ware Tijd. U23 Roraima was in de andere halvefinalepartij met 3-0 (25-12, 25-16, 25-17) de betere van Amazonas.

“We zijn nog niet op ons best, maar dit was veel beter dan de afgelopen games”

Goede ondersteuning

Yelyco tegen Adulto Roraima kende een enerverend en zenuwslopend verloop. De Surinaamse kampioen genoot goede ondersteuning van de volleyballers van Livo alsook spelers en coaches van Guyana. Enkele lokale supporters waren ook op de hand van de Surinaamse club.

Yelyco opende sterk en claimde de openingsset feilloos. De Brazilianen gaven zich niet gewonnen en veerden terug met als resultaat winst in de tweede en derde periode. De Surinaamse club liet zich niet onbetuigd en dwong de tiebreak af.

Vechtlust

In de beslissende vijfde set werd na een 2-0 voorsprong al gauw aangekeken tegen een 5-8 achterstand. Nadat het 9-9 werd, toonde de Surinaamse kampioen karakter en liet de thuisploeg met gebogen hoofd het speelveld verlaten.

Getrouw bekende dat hij na de 2-2 dacht aan wat te doen om de set te winnen. “Ik was constant bezig met opstellingen of wissels, omdat ik wist dat, zolang het niet afgelopen was, het aan ons lag.”

De coach was helemaal ingenomen met de vechtlust van zijn speelsters. “We zijn nog niet op ons best, maar dit was veel beter dan de afgelopen games. We zijn ready voor de finale”, herhaalde hij.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel