Suriname heeft medicijnen ter waarde van US$ 600.000 ontvangen van India. Deze medicijnen waren eerder symbolisch overhandigd door de president van India tijdens haar staatsbezoek op 5 juni 2023. Tijdens een door het Kabinet van de President georganiseerde activiteit is vandaag de vrijgevigheid van India erkend. De Indiase ambassadeur Shankar Balachandran, overhandigde een pakket uit de zending aan president Chan Santokhi.
Santokhi drukte zijn dankbaarheid uit aan de Indiase regering voor de medicijnendonatie en benadrukte dat deze geste de al bestaande bilaterale betrekkingen verder versterkte. Hij wees op recente hoogwaardigheidsbezoeken tussen India en Suriname en de oprichting van een efficiënt distributiesysteem om deze medicijnen gratis en gemakkelijk toegankelijk te maken voor alle burgers in het hele land.
Onder de aanwezigen bevonden zich ook Amar Ramadhin, minister van Volksgezondheid van Suriname, Maaltie Sardjoe, directeur van BGVS, en vertegenwoordigers uit de Surinaamse en Indiase gemeenschappen. Minister Ramadhin bedankte de regering van India voor dit waardevolle gebaar en sprak zijn hoop uit dat de lopende gezondheidssamenwerking zal worden uitgebreid naar de lokale productie van medicijnen in Suriname.
De regering van India heeft altijd een voortrekkersrol gespeeld bij het bieden van hulp aan Suriname tijdens rampen. In april 2017 verleende India financiële bijstand van US$ 150.000 en in augustus 2018 schonk het US$ 50.000 aan noodhulp. Deze keer koos India voor het leveren van materiële hulp. Dit besluit was gebaseerd op de specifieke medicijnbehoeften van Suriname, waar India snel en effectief op reageerde.
Om de overstromingsproblematiek in Suriname aan te pakken, heeft de regering van India reeds een subsidie van ongeveer US$ 250.000 toegekend aan het project ‘Verbetering van vroegtijdige waarschuwingssystemen voor gemeenschappen in Suriname om veerkracht op te bouwen tegen overstromingen als gevolg van hevige regenval.’