De operatie van de Surinaamse ex-parlementariër Carl Breeveld vorige maand in Nederland, is goed verlopen. Zijn conditie verbetert en hij voelt zich fitter, meldt de stichting Man Mit Man in Suriname.
De volgende fase in het medisch traject is de bestraling van de kankercellen in het Radiologisch Centrum Deventer.
Breeveld heeft volgens zijn familie naar alle waarschijnlijkheid uitgezaaide prostaatkanker en moest begin van het jaar spoedig naar Nederland voor onderzoek en behandeling. Verder onderzoek en behandeling is niet mogelijk in Suriname.
De ex-parlementariër is niet in bezit is van de Nederlandse nationaliteit en kan daardoor geen beroep doen op een Nederlandse zorgverkering. Alle kosten moeten zelf betaald worden.
De kosten werden door de familie geschat op 45.000 euro. Vanuit een samenwerking met Stichting Man Mit Man is het bedrag gezamenlijk in Suriname en Nederland ingezameld.
De familie ging ervan uit om in Suriname 15.000 euro in te zamelen en in Nederland het resterend deel van 30.000 euro. Voor de 30.000 euro werd een GofundMe inzamelingsactie opgestart.
Binnen een week was er meer dan 50.000 euro gezamelijk in beide landen ingezameld voor Breeveld.



