De banden van de KLM Boeing 777-300 PH-BVC, die in de middag van 6 maart bij de landing op de luchthaven in Suriname beschadigd raakte, zijn veroorzaakt door een mankement in het remsysteem. Dat zegt een woordvoerder van de vliegmaatschappij aan Waterkant.Net.
Het vliegtuig is op 20 maart na reparatie en inspectie weer vanuit Suriname vertokken naar Amsterdam. Volgens de woordvoerder is het toestel langer in Suriname gebleven dan verwacht, omdat de vliegmaatschappij stap voor stap de mogelijke oorzaken moest onderzoeken.
Een team van KLM Engineering & Maintenance was naar Paramaribo afgereisd om het mankement nader te analyseren en op te lossen.
Door het voorval op 6 maart was de landingsbaan van de Surinaamse internationale luchthaven onmiddellijk gesloten. Dit omdat het toestel in de keer lus stond.
Een vliegtuig van de SLM dat al onderweg was vanuit Aruba, moest uitwijken naar Georgetown. In de avond werd de landingsbaan weer opengesteld met wat restricties.



