PARAMARIBO - Robinson M., Lorenzo G., Renny S. en Roevai A. zijn gisteren elk veroordeeld tot een celstraf van drie jaar en zes maanden onder aftrek. Het viertal is betrokken in de zaak waarbij een 71-jarig slachtoffer in augustus vorig jaar onder bedreiging van een vuurwapen van zijn auto en andere persoonlijke bezittingen werd beroofd. De senioren burger reed taxiritten met zijn auto en kreeg die dag een klant, Roevai A., aan huis voor een rit. De klant vroeg hem om ook even zijn broer, Robinson M., op te pikken langs de weg en ze vertrokken naar Welgedacht C.
Daar in de buurt aangekomen, vroeg de bestuurder waar ze precies moesten zijn. De twee gaven een adres aan net over de Magentabrug. Toen ze uiteindelijk daar aankwamen, trok Robinson M. die achterin zat plotseling een vuurwapen en hield de bestuurder van achteren onder schot. Roevai A. dirigeerde de chauffeur naar de passagiersstoel en nam zelf plaats achter het stuur. Ze keerden de auto en reden vervolgens naar de Vredenburgweg. Daar stopten ze en namen de halsketting van de 71-jarige en een telefoon van hem weg. Hij werd daarna uit de auto gezet.
Robinson M. die het feit heeft bekend, verklaarde op een andere zitting dat het plan vooraf was uitgezet. Lorenzo G. en Renny S. kwamen met het idee. Het plan is thuis bij Renny S. beraamd. Hij heeft het voertuig doorverkocht aan een andere medeverdachte Gilbert R. die bij verstek is veroordeeld. Lorenzo G heeft eerder ter terechtzitting zijn betrokkenheid bij de beroving ontkend en zei ook dat hij niets van het plan afwist. De rechter confronteerde hem echter met zijn verklaring bij de politie waar hij gedetailleerd heeft aangegeven hoe alles is gebeurd. Hij heeft ook zijn handtekening geplaatst onder de verklaring. Dat hij beweert dit te hebben gedaan omdat hij door de politie was mishandeld, bood geen soelaas. Lorenzo G. heeft zijn comparanten na hun daad opgehaald en wordt daarom medeplegen verweten.
Rechter Lydia Ravenberg haalde aan dat het slachtoffer naar eigen zeggen 38 jaar lang heeft gespaard voor zijn auto om na zijn pensionering taxi te kunnen rijden. Hoewel hij van een tante van één van de verdachten SRD 20.000 heeft gehad, doet dit volgens de rechter niets af aan de strafbaarheid van het gebeurde. Overigens heeft het slachtoffer zelf ook gezegd dat het geld bij lange na niet voldoende is voor een nieuw voertuig. Gilbert R. die volgens de verdachten wist dat de auto die aan hem was doorverkocht van een misdrijf afkomstig was, kreeg een straf van twaalf weken waarvan vier voorwaardelijk onder aftrek en een proeftijd van drie jaar. De opgelegde straffen zijn conform de eis van het Openbaar Ministerie.