

![]() |
Seniore burgers helpen een handje mee in de keuken van het Bejaardencentrum Majella. |
![]() |
Ze vertelt dat ze dingen anders hebben aangepakt. Zo werden de e-learning onderwerpen niet alleen individueel maar ook in kleine groepen gedaan, werd er kennis uitgewisseld en zijn er interne workshops gehouden. Er is ook een begin gemaakt met de herinrichting van de ruimtes en het huidige aanbod is aangepast op basis van de resultaten uit het klanttevredenheidsonderzoek. Het dagbestedingsprogramma wordt zoveel mogelijk aangepast aan de wensen van de doelgroep.
Met het project Lobi Grani Libi wil het Bejaardencentrum Majella samen met zijn partners WoonZorgcentra Haaglanden (WZH) uit Nederland en Saga Interproject Suriname een structurele verandering bewerkstelligen. Dit doen zij niet alleen maar samen met de zorgpartners Huize Prinses Margriet, Stichting Kibri Mi (dagopvang ouderzorg), Stichting De Mantel (dagopvang ouderzorg) en Stichting Bejaardentehuis Fatima Oord. De kracht van dit project is dus ook de brede betrokkenheid van de zorgpartners zodat zoveel mogelijk seniore burgers bereikt worden, zegt Karels-Helslijnen.

De seniore burgers worden op allerlei manieren beziggehouden om gezond en actief te blijven.
Jeanine Bruinendaal-Rusland, directeur van Kibri Mi geeft aan "de medewerkers zijn bewuster geworden van het belang van de dagactiviteiten om de bewoners gezond en actief te houden. De bewoners zijn actiever gaan participeren tijdens de activiteiten, dit omdat de activiteiten beter aansluiten bij hun wensen en behoeften. Het is duidelijk dat de dagbesteding op maat veel beter werkt!"