PARAMARIBO - Hesdie Stuart Zamuel is niet meer. De dominee van de Evangelische Broedergemeente in Suriname (EBGS) is zaterdag overleden. Hij vierde op 19 maart nog zijn 74ste jaardag. Het nieuws over zijn heengaan wordt bevestigd door het provinciaal bestuur.
Zamuel behaalde zijn doctoraat in de theologie aan de Universiteit van Kampen in Nederland. In Suriname heeft hij twee termijnen de functie van praeses bekleed, inclusief zijn uitverkiezing tijdens de synode van augustus 2014. Hij was docent aan het Theologisch Seminarie der EBGS, dat hij ook heeft geleid als directeur (1990-1999) en was van 1987 tot en met 1996 voorzitter van het zendingsbestuur. In zijn kerkelijke loopbaan was hij verder negen jaar legerpredikant.
"Broeder Zamuel staat bekend als een man die God met wijsheid heeft gezegend", aldus het provinciaal bestuur. De overledene wordt geprezen voor zijn theologische publicaties waarmee hij heeft geholpen de theologie vanuit een Surinaamse context te ontwikkelen. Zamuel heeft verschillende kleine profeten uit het Oude Testament naar het Sranantongo vertaald. "Wij missen in broeder Zamuel een zeer toegewijde dienaar van de Heer van kerk en zending."
Voor de EBGS een tweede klap in korte tijd. Op 27 februari overleed namelijk dominee Karel Zeefuik op 86-jarige leeftijd. Zeefuik was 'doctorandus in de theologie', promoveerde in 1973 aan de Universiteit Utrecht in de godgeleerdheid en stichtte het Surinaams Bijbel Comité, de voorloper van het nu ingeburgerde Surinaams Bijbelgenootschap.