PARAMARIBO - De continuïteit van Finabank is nooit in gevaar geweest zoals president Desi Bouterse vrijdag tijdens een persconferentie heeft beweerd. "Tijdens deze persconferentie is incorrect aangegeven dat Finabank door de Centrale Bank van Suriname zou zijn geholpen, omdat de continuïteit van Finabank in gevaar zou zijn geweest. Deze informatie is niet juist", zegt de bankdirectie in een verklaring.
Aangevoerd wordt dat de bank op eigen kracht haar positie in de markt heeft uitgebouwd tot de op twee na grootste bank van Suriname. Tijdens de persontmoeting zijn het staatshoofd, de regeringscommissaris bij de Centrale Bank van Suriname en de minister van Handel, Industrie en Toerisme ingegaan op de huidige financieel-economische situatie in het land.
Finabank stelt dat zoals in haar jaarverslag van 2018 is weergegeven zij een solide solvabiliteitspositie van 12 procent, een lage non-performing ratio van 1,5 procent en een stevige liquiditeitspositie heeft. Finabank maakt daarnaast een consistente en duurzame groei door van circa 20 procent per jaar en heeft 2020 stevig ingezet.
Deze bankinstelling heeft 2019 afgesloten met eveneens een solide positie en een gezonde groei waarover het door de accountant gecontroleerde jaarverslag later dit jaar zal uitkomen. Finabank rapporteert haar cijfers als enige Surinaamse bank conform IFRS zoals die zijn gecontroleerd door het internationale accountantskantoor Ernst & Young.
"IFRS is een standaard die door buitenlandse banken wereldwijd gehanteerd wordt om cijfers transparant te rapporteren. Finabank voldoet daarnaast aan alle eisen die gesteld worden in de wet Toezicht Bank- en Kredietwezen en alle daaruit voortvloeiende richtlijnen", aldus de directie.