Ex-governor Van Trikt door politie aangehouden

Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

6 Februari 2020 12:57

Voor mij lezen

PARAMARIBO - Robert van Trikt, de ex-governor van de Centrale Bank van Suriname (CBvS), is donderdag door de afdeling Fraude van de politie aangehouden en in verzekering gesteld. Hij wordt onder andere verdacht van malversaties. Er zou volgens een bron bij justitie een redelijk vermoeden van schuld zijn voor de feiten waarvoor de CBvS vorige week aangifte heeft gedaan tegen de voormalige CBvS-topman.

Voorlopig geldt op last van het Openbaar Ministerie een contactverbod met zijn advocaten en derden.Tegen Van Trikt is aangifte gedaan, omdat hij onrechtmatige handelingen zou hebben gepleegd met betrekking tot de aankoop van twee peperdure voertuigen alsook contracten die zijn aangegaan met het Belgische advieskantoor Clairfield en zijn eigen accountantsbedrijf Orion.

Nadat het schandaal uitlekte diende Van Trikt zijn ontslag bij de president in. Hij kreeg toen oneervol ontslag. Een speciaal rechercheteam maakte begin deze week een aanvang met het onderzoek en zijn de afgelopen dagen de directieleden van de centrale bank en de regeringscommissaris gehoord. Donderdag was Van Trikt aan de beurt.

Eind vorige week maakte de Surinaamse Bankiersvereniging (SBV) bekend, dat tijdens een onderhoud met een regeringsdelegatie president Desi Bouterse haar informeerde dat 100 miljoen US dollar van de vreemde valutakasreserve van de handelsbanken op onrechtmatige wijze is aangewend door de CBvS. Tijdens een persconferentie afgelopen maandag hebben SBV-bestuursleden Van Trikt als hoofdverantwoordelijke voor dit debacle aangewezen.

In het parlement zei financiënminister Gillmore Hoefdraad dinsdag dat "het systeem" heeft gefaald om tijdig signalen door te geven dat het verkeerd ging op de centrale bank. De bewindsman overleefde met behulp van de coalitie een motie van wantrouwen toen tijdens een speciale vergadering van het parlement de regering werd geïnterpelleerd vanwege het schandaal bij de CBvS. President Desi Bouterse houdt vrijdag in het perscentrum van de regering een persconferentie over de financieel-economische situatie in het land.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel