Van Dijk-Silos: “Corruptie diepgeworteld in Suriname”

Jennifer van Dijk-Silos
Shoeket logo

Bron: Suriname Herald

31 Januari 2020 17:02

Voor mij lezen

Jennifer van Dijk-Silos, voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) en projectcoördinator het National Risk Assessment (NRA), zei woensdag tijdens een inleiding, dat corruptie diepgeworteld is in Suriname.

Van Dijk-Silos gaf aan dat corruptie niet alleen in het overheidssysteem voorkomt, maar ook in de private sector. Zij noemde onder andere corruptie bij artsen en in de rechtsspraak.

Na haar inleiding vormde zei samen met Winston Ramautarsing, voorzitter van de Vereniging van Economisten in Suriname (VES) en senior journalist Wilfred Leeuwin een panel.

Leeuwin gaf dat behalve het afkondigen van de Anti-corruptiewet, het ook belangrijk is dat de Wet op openbaarheid van bestuur komt. Alle drie panelleden waren het eens dat wetgeving geen toverstokje is die corruptie automatisch kan aanpakken.

Van Dijk-Silos zei dat ook moraal van groot belang is. Zij merkte op dat wanneer de rolmodellen in de samenleving die in de top zitten corrupt zijn, dit invloed heeft op het hele systeem.

VES-voorzitter Ramautarsing voegde eraan toe dat corruptie komt doordat iemand wat geeft om zaken snel gedaan te krijgen. Dit komt meestal uit de hoek van de particuliere sector naar bijvoorbeeld een ambtenaar. Van Dijk-Silos zei dat het land zo corrupt is dat niemand meer gelooft dan iemand niet corrupt is. Zij is er voorstander van dat er een anticorruptiebeweging komt die dwars door alle politieke partijen loopt.

De OKB-voorzitter is blij met het initiatief van DA’91 om een discussieavond met dit thema te organiseren. De discussieavond werd in het Lalla Rookhgebouw gehouden.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel