Geen controle coronavirus Schiphol op vluchten naar en van Suriname

Shoeket logo

29 Januari 2020 08:22

Voor mij lezen

GFC NIEUWS-  Luchthaven Schiphol in Amsterdam controleert niet of reizigers besmet zijn met het coronavirus. Ook personen die afkomstig zijn uit China of andere delen van de wereld en overstappen op een vlucht richting Suriname, worden niet onderworpen aan temperatuurmetingen of andersoortige testen.

Een arts in Nederland zegt woensdag aan GFC Nieuws dat het opmeten van de temperatuur van passagiers een valse uitslag kan geven en niet erg zinvol is. “De meeste mensen met koorts hebben simpelweg griep en zijn niet besmet met het coronavirus. Onder meer om die reden heeft Schiphol besloten reizigers niet te testen. Niemand wordt op op onze luchthaven getest”, legt de medicus uit.

Het besluit van Schiphol om reizigers niet te controleren staat in schril contrast met andere luchthavens. Wereldwijd nemen  de meeste luchthavens maatregelen om verspreiding van het dodelijke virus in te dammen. Reizigers uit risicogebieden worden gebracht in een speciale quarantaineruimte en gescreend.

 

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel