Surinamers worden via Whatsapp gewaarschuwd: ga niet in de buurt van Chinezen

Shoeket logo

26 Januari 2020 19:42

Voor mij lezen

GFC NIEUWS- Surinamers worden binnen een gesloten Whatsappgroep gewaarschuwd, het contact met Chinezen in ons land zo veel als mogelijk te vermijden. De waarschuwing heeft betrekking op het coronavirus dat voor veel onrust en chaos zorgt in de Chinese miljoenenstad Wuhan en ook in de rest van de wereld.

Op Youtube circuleren beelden van ernstig zieke mensen die in Wuhan bewusteloos op straat liggen en geen of laat medische hulp krijgen. In China zijn al 56 doden gevallen door het dodelijke virus. Meer dan 2000 mensen zijn voor zover bekend al besmet.

Ook in Frankrijk, Canada, de VS en Japan zijn mensen besmet met het dodelijke virus. Zondag hebben artsen van een ziekenhuis in Oostenrijk melding gemaakt van een Chinese stewardess die mogelijk ook besmet is. De vrouw wordt nog medisch getest en de uitslag wordt maandag verwacht.

In het Whatsapp bericht dat circuleert in de besloten groep wordt geadviseerd om familie en vrienden in ons land erop te wijzen, het contact met Chinezen helemaal te vermijden.

“Je weet nooit of er iemand uit Wuhan of een ander deel van China hier in Suriname op vakantie is wegens Chinees Nieuwjaar of dat een Chinees recentelijk daar in het gebied is geweest. Deze persoon kan hier zijn familie of vrienden besmetten en vervolgens ons. Nemen jullie dus geen onnodige risico’s en blijf uit de buurt van deze mensen”, aldus enkele passages uit het Whatsapp bericht.

Intussen zeggen medische experts dat het Coronavirus ook overgedragen kan worden tijdens de incubatieperiode. Dat betekent dat de zieke persoon mogelijkerwijs nog geen klachten heeft, dus niet weet dat hij of zij is besmet, maar wel anderen met het dodelijke virus kan besmetten. Het meten van de temperatuur (koorts) om het Coronavirus te detecteren is volgens sommige experts daarom een schijnmaatregel.

Een arts zegt zondagavond aan GFC Nieuws dat er in Suriname geen ziektegevallen bekend zijn. Volgens haar is de overheid in samenwerking met alle relevante instanties erg alert en is er op dit moment geen enkele reden voor paniek. Verdachte gevallen moeten door burgers wel direct gemeld worden aan het BOG.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel