Legendarische NBA-baas Stern overleden

Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

1 Januari 2020 19:41

Voor mij lezen

NEW YORK - Voormalig NBA-topman David Stern is woensdag op 77-jarige leeftijd overleden. Stern wordt gezien als de grondlegger achter het succes van de grootste Amerikaanse basketbalcompetitie.

De geboren New Yorker werd op 12 december getroffen door een hersenbloeding en werd direct geopereerd. Hij lag sindsdien in het ziekenhuis, waar hij woensdag in het bijzijn van zijn familie stierf. Stern werd in 1984 de hoogste baas van de NBA, een functie die hij liefst dertig jaar bekleedde. Hij zorgde voor lucratieve sponsor- en tv-deals en maakte de sport aantrekkelijker voor het internationale publiek.

Onder zijn bewind wisten eerst spelers als Larry Bird en Magic Johnson uit te groeien tot wereldsterren, waarna Michael Jordan, Kobe Bryant en LeBron James dat voorbeeld volgden. Stern werd in 2014 opgenomen in de Basketball Hall of Fame.

Zijn opvolger Adam Silver heeft in een verklaring alleen maar mooie woorden over voor Stern, met wie hij 22 jaar samenwerkte. "Hij was mijn mentor en een van mijn beste vrienden. Dankzij David is de NBA een mondiaal merk, waardoor hij niet alleen de beste chef op sportniveau is, maar ook een van de meest invloedrijke zakenlieden van zijn generatie."

In de 30 jaar dat Stern de baas was van de NBA kwamen liefst zeven nieuwe ploegen in de competitie, terwijl er zes verhuisden. Ook werd een competitie voor vrouwen opgericht, de WNBA die in 1997 het eerste seizoen had. NU.nl

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel