PARAMARIBO - “We mogen niet ontevreden zijn met de participatieâ€, zegt Judith Tilborg over de beweging ‘Kandidaten van het volk’. Het doel is om de gemeenschap de gelegenheid te bieden om haar eigen kandidaten voor te stellen voor de verkiezingen van volgend jaar mei.
De kandidaten zijn personen van wie het volk verwacht zijn belangen de komende vijf jaar goed te behartigen. Traditiegetrouw presenteren politieke organisaties de kandidaten, maar de personen achter de nieuwe beweging vinden dat het anders moet.
Tot nu toe zijn er tachtig namen doorgegeven van zowel bekende als onbekende Surinamers. Hoewel het de bedoeling is om personen die nog geen politieke carrière hebben gemaakt, maar geïnteresseerd zijn om op weg te worden geholpen, vindt men het niet erg dat een mix aan kandidaten is voorgedragen. Tilborg verwacht nog meer namen. Omdat het principe voor het eerst wordt toegepast koestert ze geen hoge verwachtingen.
Ze is samen met een team bezig te bekijken hoe het verder moet met de voordrachten. Enkele personen zijn al uitgenodigd voor een gesprek. "Je moet met de mensen praten om te weten of ze wel willen of niet. Iemand kan zijn opgegeven maar heeft geen interesse. Dus in de komende tijd gaan we even daarnaar kijken. Vervolgens moeten de kandidaten bij een politieke organisatie geplaatst worden. Enkele van de personen zijn blij dat ze zijn voorgedragen."