Biza: “Duizenden ID-kaarten gereed voor afhaal”

Een voorbeeld van de nieuwe elektronische ID-kaart (e-ID). Foto: NII
Shoeket logo

Bron: Suriname Herald

19 December 2019 12:25

Voor mij lezen

Van de ruim 32000 identiteitskaarten (ID-kaarten) die op de Bureaus voor Burgerzaken (BvB’s) klaarliggen voor afgifte, behoort ruim een vijfde deel aan personen van wie de ID-kaart reeds is vervallen. Wie een ID-kaart heeft aangevraagd, kan nu gemakkelijk nagaan als die reeds afgehaald kan worden, meldt het Ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza).

Wie bij de aanvraag van de ID-kaart, een juist telefoonnummer heeft doorgegeven, krijgt een SMS-bericht van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB). Na ontvangst van een SMS, kan via de website cbb.gov.sr nagegaan worden als de ID-kaart kan worden afgehaald. Er kan ook worden gebeld naar de afdeling Voorlichting van het CBB op 494411 om na te gaan als de ID-kaart klaarligt voor afgifte.

Een andere optie is om langs te gaan bij het BvB waar de ID-kaart is aangevraagd. Op het BvB zijn lijsten beschikbaar met alle ID-nummers van de ID-kaarten die klaarliggen voor afgifte. De burger kan nagaan als zijn ID-nummer voorkomt op de lijst en kan zich dan begeven naar de afgiftebalie. De ambtenaar van die balie is ook beschikbaar om in het systeem te controleren als de ID-kaart klaarligt of wat de status van een aanvraag is.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel