Modernisering GMD heeft prioriteit

Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

30 Juni 2019 18:03

Voor mij lezen

PARAMARIBO - Het optimaliseren en moderniseren van de Geologisch Mijnbouwkundige Dienst (GMD) geniet prioriteit. De dienst zal daarom getransformeerd worden tot een mijnbouwinstituut. Dat zei NH-minister Sergio Akiemboto tijdens een werkbezoek aan de GMD.

Hij merkte op dat Surinames toetreding tot EITI vereiste dat een transparant beleid gevoerd moet worden binnen de mijnbouwsector. Het beleid van de GMD zal ook daarop toegespits worden. De GMD heeft in de afgelopen jaren een belangrijke rol vervuld in het verzamelen, beheren en publiceren van data. Akiemboto heeft zich, aldus het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen in een persbericht, onder meer tot doel gesteld om het imago van de GMD en het personeel te tillen naar een hoger niveau.

Tot de beleidsmaatregelen behoren het herpositioneren van de GMD op de juiste plaats binnen de organisatiestructuur van het ministerie en het ondersteunen van de dienst door externe deskundigen die bekend en betrokken zijn bij de sector. Er zal ook een commissie worden ingesteld om serieuze klachten vanuit de samenleving te behandelen.

Tijdens het werkbezoek werd het personeel in de gelegenheid gesteld de problemen waarmee ze geconfronteerd worden onder de aandacht van de bewindsman te brengen. Aangekaart werden onder meer problemen die voortvloeien uit het Fiso-systeem. De groeimogelijkheden bij de dienst zijn beperkt met als gevolg dat personeelsleden die bevorderingen moeten die niet krijgen waardoor deskundig kader wegtrekt.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel