De Amazone Partij Suriname (APS) maakt zich gereed om zeker in twee districten mee te doen aan de verkiezingen in 2020. Dit laat de pas gekozen voorzitter, Theo Jubitana, aan Suriname Herald weten. Jubitana heeft niet lang terug de voorzittershamers overgenomen van de gewezen voorzitter René Artist. De nieuwbakken voorzitter laat verder weten nog niet zeker te zijn of zijn partij in alle districten zal participeren.
Voor nu zal de focus zijn op de districten Sipaliwini en Para. Daarnaast zal er gekeken worden of Paramaribo ook toegevoegd zal worden aan de districten waar de partij mee zal doen aan de verkiezingen. Hij zei dat het laatste woord hierover nog niet is gezegd.
Ook de kwestie van de borgsom die de partij moet betalen alvorens zij meedoet aan de verkiezingen, is een aandachtspunt. Hij zei dat er opties zijn voor de partij. Welke opties er zijn, wil hij nog niet prijsgeven. Wat volgens hem vaststaat, is dat de APS zeker zal meedoen aan de verkiezingen van volgend jaar.
Jubitana geeft verder aan dat zijn partij geen enkele uitdaging uit de weg gaat gezien de partij zich richt op elke Surinamer die voor ontwikkeling gaat. De APS wil zich vooral inzetten voor de verdere ontwikkeling van de inheemsen, omdat deze groep nog altijd een achterstand heeft. Zij moet nog politiek bewust worden gemaakt. De reden waarom de APS in het parlement moet komen, zal duidelijk worden voorgelegd tijdens de politieke bijeenkomsten die zullen volgen.
Verder merkt hij op dat de partij bezig is de punten op een rij te zetten waarvoor de partij zich sterk wil maken. Daarnaast worden de structuren van de partij klaargemaakt voor het politieke werk.
Over een eventuele samenwerking met andere partijen laat Jubitana weten dat er hier nog geen besluit over is genomen. De APS is wel door andere partijen benaderd om te praten, maar dat is nog niet zover.