Cuba maten groter dan Suriname

Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

18 Juni 2019 14:30

Voor mij lezen

COLIMA - Suriname heeft in zijn laatste wedstrijd in groep A van de veertiende Copa Panamericana de Volleyball zijn best gedaan. Alleen bleek de nationale selectie dinsdagmiddag niet bestand tegen vooral het aanvalsgeweld van Cuba, dat in de Multifunctional Auditorium in Colima, Mexico met 3-0 (25-11, 25-15, 25-10) triomfeerde.

De nederlaag was de derde in evenveel duels tegen de Cubanen, die in 2009 (25-13, 25-10, 25-12) en vijf jaar terug (25-13, 25-9, 25-11) steeds vóór eigen publiek in Havana met 3-0 zegevierde. Zefanio Breinburg en Keven Sporkslede noteerden zeven om zes punten voor Suriname. Yohan Leon werd bij Cuba topscorer met vijftien punten.

Cuba, dat Canada maandag eveneens met lege handen heenzond en daarvoor Argentinië met 3-2 had verslagen, sloot de round-robin groepsfase ongeslagen af, terwijl Suriname hekkensluiter werd in poule A. De nationale selectie speelt woensdag om de elfde plaats tegen Trinidad en Tobago of Guatemala.

Bondscoach Roberto Joval bleek ingenomen met de ontspannen start van Suriname. "Alleen is Cuba daarna meer op power gaan spelen. Ik ben blij dat we desondanks niet hebben opgegeven en zijn blijven doorspelen. We hebben uiteindelijk gedaan wat we konen." Sporkslede: "We maakten weer veel fouten. Cuba is van wereldformaat, maar als we harder werken, kunnen we ook eens daar komen", aldus de aanvoerder.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel