Kalloe wil grondig onderzoek in kwestie overdracht SML aan Westland Business Group NV

Assembleelid Jitendra Kalloe (VHP). Foto: Suriname Herald
Shoeket logo

Bron: Suriname Herald

2 April 2019 14:28

Voor mij lezen

Parlementariër Jitendra Kalloe (VHP) wil dat de kwestie van de Stichting Machinale Landbouw (SML), een parastataal bedrijf, dat is overgedragen aan een particulier bedrijf Westland Business Group NV, grondig onderzocht wordt. “Waarmee is de regering bezig. Een parastataal bedrijf wordt uitgegeven aan een NV?”, vraagt hij vandaag tijdens de begrotingsbehandeling in De Nationale Assemblee (DNA). Volgens hem was de SML in 2014-2015 voor een bedrag van ongeveer 7 miljoen Amerikaanse dollars getaxeerd.

Kalloe vraagt als er hier geen sprake is van corruptie. DNA heeft nooit een mededeling gehad en is er ook nooit van op de hoogte gesteld dat de SML is overgedragen aan Westland Business Group NV. Het volk wordt volgens hem op deze manier misleid want zij wordt informatie onthouden. Hij merkt op dat er geen transparantie is vanuit de zijde van de regering. Naar zijn zeggen wordt eveneens DNA misleid omdat weinig assembleeleden kennis dragen van de activiteiten die in de agrarische sector plaatsvinden. “De corruptie wordt gefaciliteerd door deze regering”, zegt hij.

De SML met onder andere de pellerij, de drogerij en de opslag zijn op 23 oktober 2017 overgedragen aan Westland Business Group NV. Kalloe voert verder aan dat indien de regering de stap had genomen om de SML te privatiseren zou die de getaxeerde waarde kunnen vragen. Dat geld zou weer gebruikt kunnen worden om andere zaken ten behoeve van de agrarische sector te realiseren. “Dat is niet gebeurd, het is overgedragen”, zegt hij.

Westland Business Group NV heeft op haar beurt bij een bank voor alle bezittingen van de SML een bedrag van SRD 23 miljoen geleend. Volgens Kalloe weet niemand waar het geld naartoe is gegaan. Als een berekening wordt gemaakt, dan blijkt dat ongeveer SRD 19 miljoen gegaan is naar dit particulier bedrijf.

Kalloe vraagt dat deze kwestie onderzocht moet worden en als het kan dat een parastataal bedrijf op deze manier overgedragen mag worden. Hij merkt op dat dezelfde personen die deel uitmaken van het bestuur van het bedrijf voorheen ook in het SML-bestuur zaten. De SML had eveneens een reserve van SRD 4 miljoen. Hij wil van de regering horen waar dat geld naartoe is gegaan.

Parlementariër Carl Breeveld (DOE) vindt dat deze zaak ‘stinkt’ als de huidige informatie juist is. Er is al kapitaalvernietiging geweest met het ethanolproject. Volgens Kalloe was eveneens de voorzitter van de raad van commissarissen bij Westland Business Group NV betrokken bij deze kwestie. “Het zijn zaken waar we serieus naar moeten kijken”, zegt Breeveld. Daarom vraagt hij de regering waarom de Anti-corruptiecommissie maar niet ingesteld kan worden. Deze entiteit zou dit soort zaken moeten onderzoeken.

Vishmohanie Thomas

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel