Het parlement hoort verschillende groepen in het kader van de behandeling van de ontwerpwet voor de goedkeuring van het protocol tussen Suriname en de Franse Republiek, met het oog op het vaststellen van de grens tussen de twee landen.
De granman van de Aucaners heeft het vertrouwen uitgesproken in het parlementaire proces. Er is een beroep gedaan op het parlement en de regering om het daarheen te leiden dat bewoners in het gebied, zich vrijelijk moeten kunnen bewegen in het grensgebied.
Er wordt aanstaande zondag te Stoelmanseiland een ‘liba krutu’ gehouden hierover. Ook de Paramaccaanse stam houdt een krutu te Langa Tabiki. Uit respect voor het traditioneel gezag, heeft parlementsvoorzitter Ashwin Adhin besloten om de behandeling van het agendapunt, tot na de krutus.
Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) zegt dat ook de regering respect heeft voor het verzoek van de traditionele gezagsdragers om eerst een krutu te beleggen. Het ministerie is bereid om een delegatie af te vaardigen voor deze krutus.
Het signaal is dat er geluisterd wordt naar de samenleving, stelt Bouva.