Nieuwe samenstelling tuchtcolleges moet rechtsstaat versterken

Shoeket logo

Bron: ABC

15 Juni 2026 13:15

Voor mij lezen

De nieuwe samenstelling van het Tuchtcollege voor het Notariaat en het Advocaten Tuchtcollege is officieel bekrachtigd. De leden zijn op vrijdag 12 juni 2026 beëdigd op het presidentieel paleis door president Jennifer Simons. Met deze benoeming wordt gericht op continuïteit van de tuchtrechtspraak gewaarborgd en op het voorkomen van vertraging in verschillende tuchtzaken.

Volgens het staatshoofd hebben de tuchtcolleges een belangrijke rol bij het bewaken van de professionaliteit, integriteit en kwaliteit binnen de juridische beroepen. Zij benadrukte dat burgers vertrouwen stellen in advocaten en notarissen en dat onafhankelijke toetsing essentieel is om dat vertrouwen te beschermen. Sancties kunnen variëren van een waarschuwing tot ontzetting uit het ambt.

Namens het Advocaten Tuchtcollege sprak mr. Nailah van Dijk haar waardering uit voor het in de leden gestelde vertrouwen. Zij noemde het tuchtrecht een belangrijk normatief kader dat de rechtspleging, de beroepsgroep en de burger beschermt. Volgens haar vraagt de functie om onafhankelijkheid, zorgvuldige afweging van feiten en het consequent toepassen van hoor en wederhoor.

Ook het Tuchtcollege voor het Notariaat sprak zijn dank uit aan de regering. Mr. Siegline Wijnhard gaf aan dat het college zijn werkzaamheden in de afgelopen periode onafhankelijk en zorgvuldig heeft uitgevoerd en deze lijn zal voortzetten, met oog voor zowel maatschappelijke belangen als die van betrokken beroepsbeoefenaars.

Het Advocaten Tuchtcollege staat onder voorzitterschap van de heer mr. R.M. Praag, ondersteund door plaatsvervangend voorzitter mevrouw mr. A.C. Johanns en secretaris mevrouw mr. M. Wesenhagen. Vanuit de advocatuur nemen mevrouw mr. N.U. Van Dijk en mevrouw mr. L. Punwasi-Raghoebier zitting als lid. De heer mr. B.A.H. Pick en mevrouw mr. S.M.D. Sitaram zijn aangesteld als plaatsvervangend lid.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel