Buiten het voetbal was er ook veel te bespreken. Donald Trump was afwezig bij de openingswedstrijd van de Verenigde Staten (VS), voormalig Canadees premier Justin Trudeau was aanwezig bij de wedstrijd van de VS in plaats van die van Canada, en Ghana-middenvelder Thomas Partey mist de eerste wedstrijd van zijn team nadat Canada zijn visumaanvraag had geweigerd.
In Peru zorgden politieagenten voor opschudding na een drugsinval, waarbij ze zich verkleedden als WK-mascottes.


Speelschema 13 juni:
Qatar speelt tegen Zwitserland in BC Place in Vancouver, met aftrap om 16:00 uur. Later op de dag speelt Brazilië tegen Marokko in het MetLife Stadium in East Rutherford, New Jersey. De wedstrijd in Groep C begint om 19:00 uur.
De dag wordt afgesloten met Haïti tegen Schotland in het AT&T Stadium in Arlington, Texas. Aftrap om 22:00 uur.
Australië en Turkije starten Groep D in Lumen Field in Seattle, met aftrap om zondagmorgen 01:00 uur.
Brazilië vs Marokko
Brazilië begint de jacht op een zesde wereldtitel, waarmee ze hun record verder zouden aanscherpen, in een zwaargewicht duel in Groep C tegen Marokko.
In tegenstelling tot andere teams, die hun campagne openen tegen minder sterke tegenstanders, heeft Brazilië een zware start. Ze treffen de regerend Afrikaans kampioen Marokko in wat naar verwachting hun zwaarste test in de groep zal zijn.
Met Achraf Hakimi en Brahim Diaz in de gelederen is het Marokkaanse team veelbelovend en beschikt het over veel aanvallende kracht. Zoals de geschiedenis heeft bewezen, zijn ze in staat om de beste teams ter wereld uit te dagen.
Brazilië en Marokko troffen elkaar eerder slechts één keer op een WK, met een zege voor Brazilië in de groepsfase van 1998. Marokko nam revanche met een vriendschappelijke 2-1 overwinning in 2023.In tegenstelling tot andere teams, die hun campagne openen tegen minder sterke tegenstanders, heeft Brazilië een zware start. Ze treffen de regerend Afrikaans kampioen Marokko in wat naar verwachting hun zwaarste test in de groep zal zijn.
Met Achraf Hakimi en Brahim Diaz in de gelederen is het Marokkaanse team veelbelovend en beschikt het over veel aanvallende kracht. Zoals de geschiedenis heeft bewezen, zijn ze in staat om de beste teams ter wereld uit te dagen.
Brazilië won zeven van de acht WK-wedstrijden tegen Afrikaanse tegenstanders, met hun enige nederlaag tegen Kameroen in 2022. De vijfvoudig kampioen heeft de beker niet meer gewonnen sinds 2002 en verliet het toernooi sindsdien meestal in de kwartfinales, behalve de halve finale in 2014.
Met een nieuwe bondscoach, een reeks blessures en een chaotische kwalificatiecampagne heeft Brazilië allesbehalve een vlekkeloze aanloop naar het WK 2026 gehad. En toch blijft Brazilië favoriet om zijn eerste wedstrijd in Groep C te winnen.
Qatar vs Zwitserland
Qatar en Zwitserland speelden eerder één keer tegen elkaar, met een 1-0 vriendschappelijke zege voor Qatar in 2018 dankzij een laat doelpunt van Akram Afif. Afif maakt deel uit van negen spelers uit die selectie die ook bij Qatar’s WK-selectie van 2026 horen, terwijl Zwitserland zeven spelers uit die nederlaag behield, waaronder Granit Xhaka en Remo Freuler.

Akram Afif uit Qatar viert zijn doelpunt in de finale van de Asian Cup in 2024. (Foto: Reuters)
Zwitserland wordt gezien als kanshebber op winst in deze wedstrijd in Groep B. Een gelijkspel zou al als een positief resultaat gelden voor Qatar.
Haïti vs Schotland
Haïti en Schotland (Groep C) stonden nog nooit tegenover elkaar, wat dit een van de vele nieuwe duels maakt op het uitgebreide 48-landen WK. Dit is ook Haïti’s allereerste wedstrijd tegen een team van de Britse eilanden.
Gezien eerdere ervaringen op het WK geven voorspellingen Schotland een duidelijke favorietenrol.
Australië vs Turkije
Australië en Turkije (Groep D) troffen elkaar slechts twee keer eerder, met Turkije als winnaar in beide vriendschappelijke ontmoetingen in 2004. Turkije won ook al hun vier eerdere WK-wedstrijden tegen Aziatische tegenstanders.
Beide landen hebben geen sterk verleden in WK-openers. Turkije verloor beide eerdere openingswedstrijden, Australië verloor vijf van hun zes.