“Dit heeft mij echt geschokt. Mijn enige zoon is overleden.” Met die aangrijpende woorden reageert de 22-jarige Nadiljen Geddeman op het tragische verlies van haar vier maanden oude baby, die onlangs verdronk in een onder water gelopen woning. De jonge moeder brak in tranen uit toen zij sprak over haar zoon, die volgens haar elke dag vreugde en blijdschap bracht in haar leven.

“Wanneer ik naar het werk ging, lachte dat kind voor mij. Ik ga niet kunnen leven zonder mijn zoon,” zei zij huilend. Nadiljen vertelde dat haar zoon binnenkort naar de polikliniek moest voor zijn eerste vaccinatie.

“Toen ik de echo deed en hoorde dat ik een zoon kreeg, was ik heel blij. Tijdens mijn zwangerschap was ik vaak in het ziekenhuis. Om hem nu op deze manier te verliezen doet heel veel pijn.”

Volgens de moeder was zij op het moment van het incident niet thuis. Ze was naar Goede Verwachting aan de Switi Libiweg gegaan om pampers en voeding te brengen voor haar dochtertje. Toen zij terugkeerde, kreeg zij het nieuws dat haar zoon was overleden.

“Ik ga zijn lach echt missen. Toen ik naar het werk ging, lachte hij altijd voor mij. A san disi hati mi. Ik weet niet hoe ik zonder hem verder moet leven,” aldus de moeder.

Ook de 16-jarige Nadelfa Geddeman, die op de baby moest letten, reageerde emotioneel op het incident. Zij vertelde dat zij bezig was met afwassen toen zij haar eigen baby hoorde huilen.

“Ik zei bij mezelf dat ik eerst de vaten zou afwassen en daarna naar de kinderen zou kijken. Toen ik naar binnen ging zag ik één van de baby’s niet meer,” vertelde zij.

Volgens haar ging zij direct zoeken en trof zij de baby van haar zus aan in het water. Ze benadrukte dat de kinderen niet sliepen, maar samen aan het spelen waren.

“Ik voel mij schuldig, maar ik heb niets met hem gedaan. Mijn zus liet de baby vaker bij mij. Ik heb ook op haar andere kinderen gepast en die zijn allemaal groot geworden,” zei de tiener geëmotioneerd.

De oma van de overleden baby, Christien Geddeman, benadrukte dat het niet om opzet ging. Volgens haar is het kindje in het water gevallen. Verder deed zij een dringend beroep op de overheid om hulp te bieden aan de familie. Volgens haar staat zowel de straat als de woning regelmatig onder water.

“Het water trekt niet snel weg. Soms blijft het drie maanden in huis staan voordat het zakt. Daarom hebben wij andere kinderen daar al weggehaald,” vertelde de oma.

De familie hoopt dat er maatregelen worden getroffen om de wateroverlast in het gebied aan te pakken, zodat soortgelijke tragedies in de toekomst kunnen worden voorkomen.