Suriname heeft afscheid moeten nemen van twee prominente personen: jurist Marja Vos en oud-bevelhebber van het Nationaal Leger, Ernst Mercuur.
Marja Vos is na een ziekbed in Nederland overleden. Zij stond bekend als een gerespecteerd jurist die zich gedurende haar loopbaan inzette voor de rechtsstaat en maatschappelijke vraagstukken. Met haar deskundigheid en betrokkenheid leverde zij een waardevolle bijdrage aan juridische ontwikkelingen en het publieke debat. Collega’s herinneren haar als principieel, scherp en toegewijd.
Ook het overlijden van Ernst Mercuur betekent een verlies voor Suriname. Mercuur was bevelhebber van het Nationaal Leger tijdens de regeerperiode van president Ronald Venetiaan en speelde een belangrijke rol in de verdere professionalisering van het leger na de militaire periode van de jaren tachtig en negentig.
Hij stond bekend als een militair leider die zich richtte op stabiliteit, institutionele versterking en het herstellen van vertrouwen in het leger binnen de democratische rechtsorde. Onder zijn leiding werd gewerkt aan modernisering, discipline en een duidelijke positionering van het leger binnen een civiel bestuurssysteem.
Met het heengaan van Vos en Mercuur verliest Suriname twee personen die elk op hun eigen terrein hebben bijgedragen aan de ontwikkeling van het land.
Jurist Marja Vos en oud-legerbevelhebber Ernst Mercuur overleden
Bron: Starnieuws
22 April 2026
13:14