Release nieuwe LP Ronald Snijders uitgesteld

Ronald Snijders op de foto met de topdrummer Yoran Vroom, die op het album de jazzy kaseko en kawina drumritmen voor zijn rekening nam in de nummers 'Maseko' en 'Kaseko sisters'. [Foto: Collectie Ronald Snijders]
Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

25 November 2024 19:50

Voor mij lezen

door Steven Seedo

PARAMARIBO — De release van het nieuwe LP van Ronald Snijders is vanwege vertraging in de fabrieksaflevering uitgesteld. Het album Penta dat vrijdag zou uitkomen, verschijnt nu in januari. Dit vertelt de Nederlands-Surinaamse fluitist/conponist/ multi-instrumentalist aan de Ware Tijd.

“Elk nadeel heeft zijn voordeel, want hierdoor is er meer tijd voor de in internationale promotie ervan. Daar hecht ik veel meer waarde aan, vooral zo een sterk album!”, vult hij aan. Het lichtvoetige kaseko nummer ‘Maseko’, van het nieuwe LP heeft de playlist van BBC Radio 6 gehaald. “Heel Belangrijk, want een van mijn lang gekoesterde dromen is om Surinaamse muziek uit het kleine Surinaamse en Hollandse cirkeltje te halen en wereldberoemd te maken als calypso, zouk, beguine, reggea en ander Caribische stijlen.”

“Snijders heeft ook plannen om zijn nieuwe LP in zijn geboorteland te presenteren waar hij alle materialen ervan speelt met een Surinaamse cast”

‘Penta’ is een beperkte oplage in een speciale box uitgebracht met vier eerder verschenen langspeelplaten van Snijders. Alle LP’s van deze ‘Limited Edition’ worden op vinyl geperst en uitgebracht onder het Britse platenlabel ‘NightDreamer’.

Het idee voor deze box komt van de producer Jörgen Mohaupt van Artone Studio Haarlem. Snijders heeft ook plannen om zijn nieuwe LP in zijn geboorteland te presenteren waar hij alle materialen ervan speelt met een Surinaamse cast. Bij de presentatie gaat de fluitist ook vertellen over het hele proces, zowel technisch als menselijk en sociaal en hoe hij tot de composities is gekomen.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel