Toerismemaand en -festival in teken vrede

In het Lalla Rookh-gebouw werd de toerismemaand en het toerismefestival feestelijk afgetrapt. [Foto: CDS]
Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

28 Augustus 2024 10:03

Voor mij lezen

PARAMARIBO — Toerisme en vrede is het thema dat wordt verbonden aan de toerismemaand, die van 1 tot en met 30 september duur en het toerismefestival, dat op 27, 28 en 29 september plaatsvindt. Dat zei minister Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) bij de aftrap van de twee evenementen, die volgens hem met elkaar zijn verbonden. De bewindsman koestert “hoge verwachtingen” voor de maandlange viering en riep alle Surinamers op om in vrede samen te komen om het unieke toerismeaanbod van het land te laten zien.

Ramsaran zei dat regionale landen en partners ook zijn uitgenodigd om hun tradities, cultuur en geschiedenis met Suriname te delen. “Iedereen maakt gretig gebruik van deze kans”, zei hij. “En we vragen Surinaamse ondernemers en organisaties om de handen ineen te slaan om ervoor te zorgen dat we Suriname gezamenlijk zo volledig mogelijk laten zien, zowel de overheid als de particuliere sector.”

“Het is de bedoeling dat we Suriname zo representatief en uniek mogelijk aan de buitenwereld laten zien”

Toerismedirecteur Rabin Boeddha

De minister zei dat het land een voorbeeld is van het thema toerisme en vrede. “We willen ervoor zorgen dat toeristen, net als Surinamers, van het ene district naar het andere kunnen reizen, van oost naar west, van noord naar zuid, en vreedzaam kunnen genieten van wat Suriname te bieden heeft.”

Hij benadrukte ook de rol die toerisme kan spelen bij het bevorderen van vrede en begrip tussen verschillende gemeenschappen. “Door verschillende mensen, culturen en gemeenschappen samen te brengen, kunnen we veel van elkaar leren. En door te leren over elkaars cultuur, tradities en geschiedenis, kunnen we respect en medeleven voor elkaar kweken. Vrede zal zeker een thema zijn.”

Nieuw tijdperk

Net als de minister sprak Rabin Boeddha, directeur Toerisme, zijn vertrouwen uit in het team bij TCT en de particuliere sector om de Surinaamse toeristische sector een nieuw tijdperk in te sturen. Hij gaf aan dat er verschillende trainingen in de districten zijn verzorgd om ervoor te zorgen dat iedereen voorbereid is. “Het is de bedoeling dat we Suriname zo representatief en uniek mogelijk aan de buitenwereld laten zien. En dat kunnen we alleen samen doen als we als één geheel optrekken.”

Clifton Braam, onderdirecteur Cultuur, gaf aan dat cultuur en toerisme in Suriname onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. De culturele diversiteit en rijkdom van het land vormen een belangrijke trekpleister voor toeristen. “Kijk niet alleen naar wat we niet hebben, maar kijk eens naar wat we wél hebben. Dan zul je zien dat we qua cultuur en toerisme veel rijker zijn dan mensen in het buitenland”, oordeelde Braam.

Hij riep alle Surinamers op om actief deel te nemen aan de activiteiten tijdens de toerismemaand, zowel in hun eigen district als landelijk. “Geniet, kijk wat uw land te bieden heeft en werk mee aan het bevorderen van vrede. Want zonder vrede is er geen toerisme”, besloot hij.

Gedurende de maand worden er onder meer minibeurzen in verschillende districten gehouden. De toerismemaand wordt afgesloten met een driedaags toerismefestival in Roeli’s Event Venue. Verschillende landen uit de regio, waaronder Frans-Guyana, Guyana, Curaçao, Barbados en Aruba, hebben toegezegd deel te nemen.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel