1 Mei – Een Dag van Solidariteit en Sociale Rechtvaardigheid

Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

1 Mei 2024 23:05

Voor mij lezen

INGEZONDEN

Vandaag 1 mei, de Dag van de Arbeid, wil ik stil staan bij de belangrijke bijdragen van arbeiders over de hele wereld. Het is een dag van solidariteit, waarop we erkennen en vieren wat arbeiders hebben bereikt in de strijd voor betere arbeidsomstandigheden, eerlijke lonen en sociale rechtvaardigheid.

Voor ons Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP) is deze dag van bijzonder belang. Als een partij die zich inzet voor gelijke kansen en sociale rechtvaardigheid, delen wij de waarden van solidariteit en empowerment van arbeiders. We erkennen de strijd die zij hebben gevoerd en nog steeds voeren voor een rechtvaardige samenleving waarin iedereen gelijke kansen heeft.

“We moeten blijven strijden voor betere arbeidsomstandigheden, eerlijke lonen en sociale bescherming voor alle arbeiders, ongeacht hun achtergrond of beroep”

Maar terwijl we deze dag vieren, mogen we niet vergeten dat er nog steeds veel werk aan de winkel is. In Suriname, net als in veel andere delen van de wereld, worden arbeiders nog steeds geconfronteerd met uitdagingen zoals lage lonen, slechte arbeidsomstandigheden en gebrek aan sociale bescherming.

Daarom roep ik op tot een hernieuwde inzet voor de belangen van arbeiders, niet alleen op 1 mei, maar elke dag van het jaar. We moeten blijven strijden voor betere arbeidsomstandigheden, eerlijke lonen en sociale bescherming voor alle arbeiders, ongeacht hun achtergrond of beroep.

Mijn visie op de Dag van de Arbeid gaat echter verder dan alleen de belangen van arbeiders. Het is ook een dag om te reflecteren op de bredere strijd voor sociale rechtvaardigheid en gelijke kansen voor alle Surinamers. Vandaar ik ook dringende aandacht vraag voor de erkenning van de tribale grondenrechten.

Het behoud van tribale gronden is niet alleen een kwestie van landrechten, maar ook van sociale rechtvaardigheid en duurzame ontwikkeling. Door tribale gronden te erkennen en te beschermen, geven we inheemse gemeenschappen de mogelijkheid om hun eigen toekomst vorm te geven, terwijl we tegelijkertijd onze kostbare natuurlijke hulpbronnen beschermen voor toekomstige generaties.

Met dit schrijven wil ik daarom de Surinaamse regering oproepen haar verplichtingen na te komen onder internationale verdragen en de grondenrechten van Marrons en Inheemse gemeenschappen te erkennen en te beschermen. Dit is niet alleen een kwestie van rechtvaardigheid, maar ook van duurzaamheid en respect voor onze natuurlijke en culturele erfgoed.

Kortom: Op 1 mei vieren we de bijdragen van arbeiders aan onze samenleving, maar laten we deze dag ook aangrijpen om ons te herinneren aan de uitdagingen waar we voor staan en om ons te verbinden aan de strijd voor een rechtvaardige en inclusieve samenleving voor alle Surinamers. Dat is waar de BEP voor staat, en dat is waar we elke dag voor blijven strijden. Samen kunnen we bouwen aan een betere toekomst voor alle Surinamers, gebaseerd op solidariteit, sociale rechtvaardigheid en gelijke kansen voor iedereen.

Sinclair Westenburg
Kaderlid Bep

De redactie van de Ware Tijd stelt lezers in de gelegenheid stukken in te zenden ter publicatie. In principe worden alle ingezonden artikelen opgenomen, tenzij de inhoud schadelijk, kwetsend of beledigend is voor derden. Stukken die worden geplaatst komen niet noodzakelijkerwijs overeen met de mening van de Ware Tijd. De redactie behoudt zich het recht voor om stukken niet te plaatsen, of in te korten of te redigeren zonder dat die uit hun context worden gehaald.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel