door Steven Seedo
PARAMARIBO — De tweede editie van het Caribische Food & Music Festival Caribbean Splash wordt beter en groter. Dit garandeert Carmela Klooster van de organisatie Fundashon Binti Ocho in gesprek met de Ware Tijd. Het evenement wordt op 31 mei en 1 juni in de Curaçao Festival Center in hoofdstad Willemstad gehouden.
Klooster: “Vorig jaar hadden we een geweldige line-up met artiesten als Ja Rule, Ashanti, Rema, La Rouge, Gentleman en Mr. Vegas. De mensen hebben genoten en we hebben complimenten gekregen vandaar dit jaar weer, maar dan wel groter en beter.”
“De mensen hebben genoten en we hebben complimenten gekregen vandaar dit jaar weer, maar dan wel groter en beter”
Carmela Klooster
Gevarieerd artiestengezelschap
De Amerikaanse rapper Busta Rhymes is de headliner op de eerste festivaldag en Afrobeat-ster Omah Lay uit Nigeria op zaterdag. Verder zijn in de line-up de Zuid-Afrikaanse Amapiano-sensatie Kamo Mphela , dancehall king Beenie Man, het Cubaanse reggaeton duo Gente de Zona, Tarrus Riley, Jeon en Skinny Fabulous, One Flavaz van Curaçao, Semii Marten van Bonaire en Oriri and Essence band.
Voor de dj-area zijn gecontracteerd Phaphane, Alex Sargo, Krokzz, Grizzly en King Kembe. Deze vijf discjockeys komen uit Sint-Maarten, Frankrijk en Curaçao. Uit Suriname is dj Gilly Gonzales vastgelegd.
Alison Hinds, de soca queen van Barbados, is ook van de partij. “Zij heeft ons zelf benaderd om op te treden. Hinds is op 1 juni jarig en wil het komen vieren met de fans. We zijn vereerd dat Alison Hinds zichzelf heeft aangeboden aan de organisatie. Laat ook zien dat het concept aanslaat”, klinkt Klooster trots.
Bezoekersaantallen
Op het festival wordt er ook gezorgd voor “een geweldige mix van eten en drinken”. Voor de bezoekers wordt er een foodcourt opgezet in de festival center. Op het culinaire vlak wordt Suriname dit jaar door het Marron Vrouwennetwerk vertegenwoordigd. In 2023 werden er Surinaamse bara’s en barbecue verkocht.
Fundashon Binti Ocho hoopt het succes van vorig jaar – veertienduizend bezoekers – te overtreffen. Gemikt wordt op zestienduizend festivalgangers uit Aruba, Bonaire, Suriname, Sint-Maarten, Nederland en de Verenigde Staten. Vorig jaar werd het festival bezocht door ruim achthonderd Surinamers. Dit jaar worden er meer verwacht.
Radio dj, mc en programmamaker Raynel ‘RayD’ Dalen zorgt voor de mediapromotie in Suriname. Hij was er vorig jaar persoonlijk bij. “Het is een goede line-up die uiteenloopt. Je hebt muziek voor de oude generatie, nieuwe Amapiano en Afrobeat, Latin Dancehall en soca. De naam Caribbean Splash komt goed tot uiting in de line-up”, meent Dalen.
Klooster zegt tegen de Ware Tijd dat de eerste show met Burna Boy op 28 oktober 2022 was onder de naam Key Caribe. Juni vorig jaar werd de Caribbean Sun Splash gelanceerd. Dit jaar is Key Caribe veranderd in Fundashon Binti Ocho vernoemd naar de datum van de eerste show. “Ons doel is met unieke evenementen niet alleen toeristen aan te trekken, maar ook om Curaçao op de kaart te zetten”, legt ze uit.nderschrift:
Foto / Fundashon Binti Ocho
De Amerikaanse rapper Busta Rhymes is op 31 mei de headliner van Caribbean Sun Splash 2024.-.