door Steven Seedo
PARAMARIBO — De topzanger Bryan B heeft voor zijn nieuwste single een samenwerking met de rapper Scrappy W beklonken. Het lied dat deze maand uitkwam heet ‘Ala sani e waka bun’ (mama) een cover van ‘Everything will be Alright’ van de Jamaicaanse familiereggaegroep Morgan Heritage.
Het is niet de eerste keer dat de twee artiesten samenwerken. In 2013 brachten Scrappy W en Bryan B het nummer ‘Tien koeien’ (en een nieuwe Zündapp) uit. “Het is altijd fijn om met ervaren artiesten die gespecialiseerd zijn in een andere genre, te werken”, zegt Scrappy W, de super Saamaka rapper.
Bryan B zegt dat ‘Ala sani e waka bun’ (mama) zijn eerste single is richting moederdag. De zanger is door de radiozender Radio Hulde van Amsterdam, Nederland onderscheiden voor zijn wezenlijke bijdrage aan de muziekwereld. “Elke onderscheiding is super. Het leuke is dat ik binnen een week twee kreeg. Dat noem ik erkenning. Ik houd de telling niet bij maar het zijn er veel.”.
De artiest kijkt terug op een heel mooi muziekjaar 2023. “Het was geweldig. Ik gaf een reeks ‘Tribute to Luther Vandross’-concerten in Nederland onder de naam ‘Bryan B Sings Luther Vandross’ en was in december in Suriname.” Hij vertelt er ook bij dat hij aan een nieuw album werkt, maar weet nog niet wanneer het zal uitkomen. Over het verloop van zijn carrière zegt Bryan B: “Ik ben er nog lang niet en weet niet wat mijn eindstation zal zijn. Ik ga voor nù”.