Uitdagingen CSME worden geinventariseerd

[Beeld: caricom.org]
Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

11 Februari 2024 00:00

Voor mij lezen

PARAMARIBO — De Commissie CSME implementatie die door de overheid in het leven geroepen heeft een beroep gedaan op Vereniging van Surinaamse Bedrijfsleven (VSB) en de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (Asfa) om na te gaan wat de uitdagingen zijn binnen Caricom Single Market and Economy (CSME). Het gaat dan niet alleen om de issues die er spelen bij de import en export van en naar de Caricom maar ook de aanstaande verruiming van het vrij verkeer van personen, meldt de VSB in haar nieuwsbrief.

Tijdens de staatshoofdenvergadering in juli 2023 te Trinidad is besloten dat per 30 maart 2024 elke Caricom burger zich vrij mag vestigen in welk land dan ook. Dit betekent dat het vrij verkeer van gekwalificeerde burgers wordt verruimd. Er wordt gehoopt dat met deze nieuwe ontwikkeling er meer kansen zullen zijn voor Surinamers, er verdere uitwisseling van kennis en expertise zal plaats vinden en de regionale banden worden versterkt.

“Aan bedrijven wordt gevraagd een vragenlijst in te vullen om zo de uitdagingen te listen”

Met het toetreden van Suriname tot de Caricom op 4 juli 1995 kreeg het land toegang tot een markt met meer dan twintig miljoen potentiele klanten. Echter kunnen de voordelen nog niet of nog niet helemaal benut worden door de vele obstakels voor het bedrijfsleven. Aan bedrijven wordt gevraagd een vragenlijst in te vullen om zo de uitdagingen te listen.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel