Niet rendabel: Godo na tien jaar weg uit Nieuw-Aurora

Per 1 januari heeft Godo haar activiteiten gestopt in het dorp Nieuw-Aurora. Het filiaal staat nu leeg. [Foto: Secretariaat Godo]
Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

27 Januari 2024 16:08

Voor mij lezen

door Samuel Wens

BOVEN-SURINAME — “Filiaal Nieuw-Aurora is nooit rendabel geweest voor de bankinstelling.” Met deze woorden verklaart algemeen directeur Percy Clenem het besluit van de coöperatieve bank Godo om na tien jaar haar filiaal te Nieuw-Aurora te sluiten. Vanaf 1 januari is het gebouw niet meer opengegaan. In overleg met het dorpsbestuur zal worden bepaald wat met het pand zal gebeuren.

In 2013 koos Godo ervoor een filiaal te Nieuw-Aurora te openen. Beoogd werd om het hele Boven-Surinamegebied te bedienen, vertelt Clenem aan de Ware Tijd. Echter, de praktijk bleek anders; slechts de bewoners van Nieuw-Aurora kwamen er voor kastransacties.

“Godo is fysiek weg, maar wij zijn nog steeds bezig met de mensen”

Niet rendabel

De directeur, die er vijf jaar bij is, verklaart dat er zelfs vóór zijn periode meerdere momenten zijn geweest waarbij werd overwogen om Nieuw-Aurora puur uit bedrijfsoverwegingen te sluiten. “Wij zijn een commerciële bankinstelling met een speciale doelgroep, maar moeten, net als alle andere banken, de richtlijnen van de Centrale Bank van Suriname volgen om rendabel te kunnen zijn.” Clenem vertelt dat de bewoners van het Boven-Surinamegebied, waaronder de dorpen rond Nieuw-Aurora, ervoor kozen om naar aanmeerplaats Atjoni te varen voor bankzaken. Godo heeft er daar ook een filiaal en geldautomaat. De plek bruist van economische en handelsactiviteit.

Na tien jaar komt Clenem tot de slotsom dat Nieuw-Aurora en het Boven-Surinamegebied nog niet rendabel zijn gebleken en ook nog niet zover zijn voor een bankinstelling. Zo zijn er geen gekwalificeerde krachten, waardoor er altijd met dezelfde twee personen werd gewerkt. Een ander pijnpunt vormde de beveiliging, die uit Paramaribo moest komen, wat zwaar drukte op de uitgavenpost.

Online bankieren

Het filiaal had verder vaak storingen vanwege de gebrekkige internetverbinding. “Voor een optimale dataverbinding zouden wij zelf moeten investeren in een hogere mast”, legt Clenem uit. Dat zou de bank weer enkele duizenden US dollars kosten.

De directeur maakt duidelijk dat de handen niet van Nieuw-Aurora worden afgetrokken, hoewel het geen succesverhaal is geworden. “Godo is fysiek weg, maar wij zijn nog steeds bezig met de mensen. De vijfhonderd rekeninghouders in het dorp zijn niet weggelopen.” Clenem ziet voor het Boven-Surinamegebied een rol weggelegd in ‘online banking’. Godo is daarom bezig de lokale bewoners daarin te trainen.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel