Vicepresident Brunswijk focust zich niet meer op grote projecten restant regeertermijn

Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

26 Januari 2024 13:01

Voor mij lezen

Tekst en beeld Valerie Fris

PARAMARIBO — “We zijn nu een jaar vóór de verkiezingen, wat kan je in dat jaar nog doen?” vraagt vicepresident Ronnie Brunswijk zich af. “Als de ministeries die onder Abop vallen nog één of twee tastbare projecten kunnen neerzetten, dan kunnen wij dat doen, maar er is weinig opgebracht op de begroting voor de ministeries. Sommige zijn zelfs met 50 procent gesnoeid”, vervolgt de tweede man van het land.

Brunswijk stelt dat als er geen geld is, hij geen ijzer met handen kan breken. “En als de president duizend commissies hier en daar wil samenstellen, is hij vrij om dat te doen. Ik maak mij niet druk. Als die commissies geld krijgen om projecten uit te voeren dan ben ik blij”, zegt de vicepresident.

“Ik zeg de dingen zoals ze zijn; mi a no wan sma san e hori watra na mofo

Volgens Brunswijk focust hij zich liever op de verkiezingen van volgend jaar. “Wij gaan voor maximale zetelwinst.” Voor hem is dat achttien zetels. Hij gaat er niet vanuit dat zijn partij samen met Pertjajah Luhur in staat zal zijn om 28 zetels te behalen. “Alleen de Nationale Democratische Partij had ooit eens 26 zetels kunnen behalen.”

Etnische politiek

De beschuldiging dat hij etnische politiek voert, vindt Brunswijk onterecht. “De politieke strategie van de Abop is duidelijk. Wij zijn niet etnisch bezig, maar de basis van onze partij is de binnenlandbewoner. Wanneer je de waarheid zegt dan worden mensen boos. Maar geen enkele voorzitter van geen enkele andere politieke partij gaat mijn partijstrategie voor mij bepalen. Dat gaat niet gebeuren.”

Brunswijk vindt het jammer dat men erover valt dat hij de binnenlandbewoners oproept om te bundelen. “Eenheid begint van binnenuit. Wij gaan wel bundelen met de Javanen, Hindostanen en de stadscreolen.”

De vicepresident sneerde naar onder meer zijn coalitiepartner. “De VHP stond voor Verenigde Hindostaanse Partij. Was dat niet etnisch? Ze hebben later ingezien dat zij niet meer onder de etnische vlag moeten werken en zijn eruit gestapt, maar ook dat is een formaliteit. Dat is voor het grote publiek. Ik zeg de dingen zoals ze zijn; mi a no wan sma sa e hori watra na mofo”, aldus Brunswijk tegenover journalisten.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel