PARAMARIBO — Om de burgerluchtvaart in Suriname te verbeteren, moeten er maatregelen worden genomen om de Effectieve Implementatie (EI) score en de International Civil Aviation Organisation (Icao)-standaarden te verbeteren. In dit kader heeft president Chandrikapersad Santokhi vrijdag een presidentiële werkgroep ingesteld om enkele zaken aan te pakken die nog aandacht behoeven binnen de bloeiende luchtvaartsector. Dit laat de regering weten op hun website De Boodschap.
Deze werkgroep, voorgezeten door Clifford Themen, zal verantwoordelijk zijn voor het opstellen van een plan van aanpak om deze kwesties aan te pakken. Dit kan onder meer inhouden dat er geïnvesteerd wordt in betere infrastructuur, training voor het personeel en het versterken van het regelgevingskader. Door deze voorzieningen te treffen, kan Suriname zijn positie in de Latijns-Amerikaanse luchtvaartsector verbeteren.
“Ik zal verder samen met mijn team de initiatieven en ontwikkelingen nauwlettend volgen”
President Santokhi
De werkgroep, welke uit leden van diverse overheidsinstanties bestaat, zal belast zijn met het coördineren, monitoren en het halen van de doelen. Verder moet zij regelmatig de resultaten rapporteren aan de minister van Transport, Communicatie en Toerisme. “Ik zal verder samen met mijn team de initiatieven en ontwikkelingen nauwlettend volgen”, benadrukte het staatshoofd.