Kater Karma nog sterker in 2024

Kater Karma wil in 2024 een nieuwe ep lanceren. [Foto: privécollectie]
Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

7 Januari 2024 10:05

Voor mij lezen

door Steven Seedo

PARAMARIBO — De artiest Kater Karma gaat een andere fase in zijn muziekcarrière in. Hij komt in 2024 met toffere songs en internationale collabs. “Jullie zullen het ook merken aan mijn muziek. Ik wil niet dezelfde dingen blijven doen”, vertelt hij aan de Ware Tijd.

Om deze doelen te kunnen realiseren, besloot Karma na zijn laatste ep ‘Nothing Changes If Nothing Changes’ die eind december 2022 uitkwam, een time-out te nemen om zoveel als mogelijk te schrijven. “Die ep heeft het in 2023 heel goed gedaan en sterker terug komen in muziekbusiness in 2024 is een heel nieuwe uitdaging te noemen.” Ook collabs met bekende artiesten in Europa liggen in het verschiet.

“Ik ga nooit stoppen om in het Aucaans te zingen, dati na mi

Bij het aangaan van een samenwerking speelt de bekendheid van een artiest niet zo een grote rol bij Kater. ”De muziek moet goed zijn.” Hij sluit een samenwerking met Kenny B in de toekomst niet uit. Samen scoorden ze de hit ‘Fa un de ya’. “We kunnen altijd een samenwerking doen. Als ik in de studio bezig ben met een song en ik voel aan dat die song bij Kenny B zou passen, dan ga ik hem benaderen. Zo gaat het eraan toe.”

Het is nog niet bekend wanneer van dit jaar zijn nieuwe muziek zal uitkomen. “Ik wil nooit de release datum geven, want het hangt van heel veel factoren af. Je moet ook videoclips maken en bent ook afhankelijk van de producer.”

Kater Karma zegt dat hij constant in de studio bezig is. Hij heeft heel veel poku klaar liggen, om te droppen, maar kijk naar het juiste moment. Als ervaren artiest heeft hij nooit haast. Volgend jaar wordt het platenlabel Lemon Vybz Records, waar Kater ook een bijdrage aan heeft geleverd, officieel gelanceerd. De launch vindt, als alles goed verloopt, in het eerste kwartaal van 2024 plaats.

Karma verduidelijkt tegenover de Ware Tijd dat hij gaat blijven werken met zijn hitproducer Timothy Darius aka Timo. “Hij blijft mijn producer. Al ga ik met een andere producer werken, zal ik Timo altijd erbij betrekken om de kwaliteit te bewaren.”

De zanger en songwriter blikt terug op een heel mooi muzikaal jaar. Als hoogtepunt ziet hij zijn concert op 9 juli in de Melkweg in Amsterdam, Nederland. “Een historische plek om als Surinaamse artiest te vullen.” Er zijn plannen van de organisatie Gowtu Su’burban in samenwerking met het management van Karma om volgend jaar een concert te doen. De locatie is nog niet bekend.

De zanger en songwriter benadrukt dat hij in zijn moedertaal, het Aucaans, gaat blijven zingen. “Ik ga nooit stoppen om in het Aucaans te zingen, dati na mi. Wel ga ik soms variëren met een beetje Engels of Nederlands ertussen, maar mijn ding is het Aucaans. Die taal heeft mij ook zover gebracht.”

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel