PARAMARIBO — Het Centrum voor Innovatie en Productie (CIP) moet productiviteit en innovatie binnen zowel de private als publieke sector bevorderen, zodat hierdoor onder meer een verhoogde productiviteit en verbeterde concurrentiepositie tot stand kan worden gebracht. Manish Rambhadjan zal de organisatie als directeur sturing geven. Daartoe ondertekende hij een arbeidsovereenkomst met minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ).
De bewindsman ziet graag dat het CIP snel operationeel wordt. Mac Andrew noemt dat zelfs “een dringende noodzaak” om te komen tot gedegen productiviteitsmetingen en verbeterde productiviteit in Suriname. Zijn ministerie kan technische assistentie krijgen van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) bij met name de methodiek voor productiviteitsmetingen.
Mac Andrew heeft Rambhadjan aangemoedigd om zich, met zijn kennis en ervaring, uiterst in te zetten om invulling te geven aan de doelstellingen van het CIP. De directeur heeft aangegeven dat te zullen doen om samen met alle betrokkenen te werken naar een goed geoperationaliseerd centrum.