PARAMARIBO — Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur heeft bij het in ontvangst nemen van de publicatie ‘Prodo fu koto’ toegezegd “alles eraan te zullen doen” om de koto voor te dragen bij de Unesco voor plaatsing op de Werelderfgoedlijst voor immaterieel cultureel erfgoed. Hij sprak “grote waardering” uit voor het initiatief van Christine van Russel-Henar, auteur van het boek ‘Prodo fu koto’.
In het boekwerk, dat is voorzien van een volledige Engelse vertaling, is het ontstaan en de verdere ontwikkeling van de koto als nationale klederdracht vastgelegd. Uitgebreid wordt ook stilgestaan bij diverse bijzondere aspecten van de koto, de passende angisa, sieraden en de wijze van conserveren. De koto als erfgoed en de nieuwe ontwikkelingen, waarbij jonge ontwerpers voor het voetlicht worden geplaatst, komen ook aan de orde.
‘Prodo fu Koto: de trots van Afro-Surinaamse klederdracht’ is een publicatie van het Koto Museum aan de Prinsessestraat. Bij de overhandiging waren woensdag ook aanwezig Harrold Sijlbing en Henri Henar, adviseurs van de uitgevende stichting Fu Memre Wi Afo. Sijlbing wees op de plaats en de waarde van de koto als sterk immaterieel erfgoed element van Suriname. Hij gaf aan dat de Koto mondiale waardering verdient, vooral omdat het ook een symbool is van de onafhankelijke Surinaamse vrouw.