Kanhai: gratieverzoek ligt in handen van Bouterse

Shoeket logo

Bron: ABC

20 December 2023 17:22

Voor mij lezen

Vandaag is 20 jaar gevangenisstraf opgelegd aan Desi Bouterse en 15 jaar tegen zijn vier medeverdachten. Zij zijn veroordeeld voor moord en het medeplegen daarvan, tezamen en in vereniging.

Zij hebben 8 dagen de tijd om een gratieverzoek in te dienen. Dan zal de president van het land een besluit moeten nemen, na ingewonnen advies van het Hof van Justitie, waar de president niet aan gebonden is. Of een gratieverzoek wordt ingediend, hangt van Bouterse af. ‘Het ligt in zijn handen’, zei advocaat Irvin Kanhai na de zitting.

Geen van de verdachten waren vandaag aanwezig. Kanhai: ‘zijn aanwezigheid zou hoe dan ook geen invloed hebben gehad op het vonnis’. De advocaat zegt het niet eens te zijn met de overwegingen van het Hof en niet verbaasd te zijn dat er geen onmiddellijke hechtenis is gelast.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel