BREAKING: Bouterse opnieuw veroordeeld tot 20 jaar cel

Na twee keer door de Krijgsraad te zijn veroordeeld is Desi Bouterse opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf van twintig jaar. Bouterse was woensdag niet aanwezig op de zitting. [Foto: dWT archief]
Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

20 December 2023 10:18

Voor mij lezen

door Ivan Cairo

PARAMARIBO — Desi Bouterse, voormalig coupleider, ex-bevelhebber en ex-president, is zojuist voor de derde keer veroordeeld tot een gevangenisstraf van twintig jaar voor zijn aandeel in de geruchtmakende meervoudige moord op vijftien mannen op 8 december 1982. Tegen hem is geen in gevangenneming gelast. Na twee keer door de Krijgsraad te zijn veroordeeld -in november 2019 en januari 2021- werd het definitieve vonnis nu uitgesproken door het Hof van Justitie, nadat Bouterse die als hoofdverdachte gold in dit slepend strafproces, hoger beroep had aangetekend. Na het voorlezen van de straf ging er een zucht van verlichting onder de nabestaanden van de slachtoffers die de zitting hadden bijgewoond.

“Tijdens een massameeting van zijn partij, NDP, zaterdag jongstleden, hadden partijgenoten en sympathisanten een beroep op hem gedaan thuis te blijven en niet naar de terechtzitting te gaan”

Zoals velen hadden verwacht is Bouterse vandaag niet komen opdagen. Tijdens een massameeting van zijn partij, NDP, zaterdag jongstleden, hadden partijgenoten en sympathisanten een beroep op hem gedaan thuis te blijven en niet naar de terechtzitting te gaan. De driekoppige kamer van het hof, voorgezeten door kantonrechter Dinesh Sewrattan, is nu bezig met het voorlezen van het vonnis van de medeverdachten Ernst Geffery, Benny Brondenstein, Stephanus Dendoe en Iwan Dijksteel.

Bouterse en de medeverdachten, allen ex-militairen, zouden volgens de aanklacht hebben samengespannen bij de voorbereiding en uitvoering van de operatie op 7 en 8 december 1982 waarbij zestien critici van het toenmalig militair bewind onder leiding van Bouterse werden opgepakt en overgebracht naar het Fort Zeelandia waar toen het hoofdkwartier van de toenmalige legerleiding was gevestigd. Alleen vakbondsleider Fred Derby, nu wijlen, die ook was gearresteerd, overleefde het bloedbad dat in het fort werd aangericht. Met de uitspraak van vandaag is in Suriname een einde gekomen aan het strafproces dat zestien jaar heeft geduurd.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel