PARAMARIBO — Gregory Rusland, voorzitter van de NPS maakt zich zorgen om de etnische tegenstellingen in het land. Vanaf de onafhankelijkheid in 1975 is de polarisatie nog nooit zo groot geweest als in de afgelopen drie jaar. Dit zei Rusland zaterdag op de onafhankelijkheidsdag bij de kranslegging bij het monument van Henck Arron.
De partij voorzitter stelt verder dat iedere Surinamer, van waar uit de wereld hun voorouders dan ook komen, recht hebben op het rijkdom van het land. Niets is behouden aan slechts één etnische groep in de samenleving. “Er zijn de afgelopen drie jaren dingen gebeurd waarop wij niet trots zijn en wanneer we tot de conclusie komen dat we nergens komen met deze regering dan wordt het ons kwalijk genomen”, laat Rusland zijn gehoor weten.
“No mek den man meri unu. Den tak a voorzitter dies na wan suf voorzitter. Wanneer rustige mensen boos worden, dan is het afgelopen”
Gregory Rusland
Zonder zijn naam te noemen is het volgens Rusland, vooral Henry Ori, minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur die een etnisch beleid voert. “We zien dat iemand die publiekelijk heeft aangegeven dat maar één etnische groep het land kan draaien, minister wordt van Onderwijs. Hij schaamt zich niet om op die stoel te gaan zitten en te beginnen met zijn etnisch beleid”.
Hij hoopt dat het volk dit keer zijn verstand gebruikt bij de verkiezingen en voorals de inborst van sommige politieke leiders ziet, die het slechts menen met kleine groepen in de samenleving. “Men richt zich zogenaamd op die olie dollars die in het land zullen komen om straks ervoor te zorgen dat den set ala den structuru, dat sowan fu den bromtie uit a bromtjoegrupu, want het gaat niet om die hele bromtjie”.
De voorzitter is ook in gegaan op de verwijten aan zijn partij, dat de NPS nooit zou hebben geïnvesteerd in de agrarische sector. “No mek den man meri unu. Den tak a voorzitter dies na wan suf voorzitter. Wanneer rustige mensen boos worden, dan is het afgelopen”.
Rusland merkt op dat het elk jaar erger wordt in het land. Suriname bevindt zich nu in een fase, waar in het land niet mocht verkeren. Hij zegt dat de NPS is niet naïf en beseft dat er maatregelen genomen moeten worden. “ie no mus pina sma, sa ab eng moeilijk kba “Normaal op Onafhankelijkheidsdag dja span, kijk nu bijna niemand. Dat is de situatie die we nu hebben in het land hebben”