Road 2 Recovery International: Zwaarbevochten zege Yellow Birds op Big Sepos

Shemar Jameson (r) scoorde ondanks het tweemansblok van Akim Bushe (5) en Nolan Tash (4) een punt uit deze actie voor Yellow Birds tegen Big Sepos.
Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

25 November 2023 17:10

Voor mij lezen

Tekst en beeld John Zaalman

GEORGETOWN — Yellow Birds heeft in haar tweede partij in de Road 2 Recovery International in het National Gymnasium in Georgetown, Guyana, hard moeten knokken voor de winst. Zaterdagmiddag werd een zwaarbevochten vijfset winst behaald op het Trinidadiaanse Big Sepos: 25-23, 19-25, 19-25, 25-21, 15-10.

Leonel Mahabali kijkt terug op een productieve partij. “De bedoeling is dat we gaandeweg gaan groeien in het toernooi dus dit was een goede graadmeter”, laat de Yellow Birds-aanvoerder in gesprek met de Ware Tijd optekenen. Hij heeft zich naar eigen zeggen helemaal niet drukgemaakt toen de Surinaamse kampioen met 1-2 achterstond. “We hebben voor hetere vuren gestaan dus voor mij was het gewoon het team blijven motiveren om relax te blijven.”

“Anfernee Lee-A-Leong, Anferney Schmeltz, Faiq Lobo hielpen ook bij het maken van de punten voordat Jameson de winst veiligstelde”

Beste van maken

Yellow Birds komt zaterdagavond weer in actie en wel tegen nummer twee uit poule één waar rivaal Yelyco uit Suriname en het Guyanese Demerara deel uit uitmaken. “Voor ons is het wedstrijd voor wedstrijd, set voor set of punt voor punt. Maar we gaan vanavond om het beste van te maken en kijken hoever we komen”, aldus Mahabali.

Nolan Tash wijt het verlies toe aan ‘momentum’ in sports. Ik moet ook toegeven dat onze intensiteit minder was geworden, terwijl Yellow Birds haar eigen spel bleef spelen”, merkt de oud-international van Trinidad & Tobago op. “Ik wil geen vinger wijzen naar de arbiters (Nedd Levi en Amisha Mohabir ,…red.), maar ze hadden op bepaalde momenten invloed bij de uitkomst van de set.”

De captain van Big Sepos kijkt daarnaast terug op een goede wedstrijd. Big Sepos speelt haar tweede ontmoeting tegen het Guyanese Berbice, dat de avond tevoren in straight sets klop kreeg van de Gele Vogels. “Wij moeten in ieder geval winnen van Berbice om tweede in de groep te eindigen om zodoende de kruisfinale te halen”, aldus Tash.

Tiebreaker

Zowel Yellow Birds als Big Sepos raakten gaandeweg de partij een speler kwijt door blessures. Jabez Pross viel aan het begin van de openingsset uit met een enkelblessure, terwijl bij de buitenlanders Donald Kamerom in de daaropvolgende periode uitviel met een kwetsuur aan de knie.

Pross kwam niet meer in actie, terwijl de Trinidadiaan in de tiebreaker meespeelde. Shemar Jameson was zonder meer één van de go-to-guy’s in de beslissende periode. Hij opende met een keiharde kill voordat Nicolas Williams uit een soortgelijke actie gelijkmaakte. De ploegen hielden mekaar tot 5-5 goed in bedwang.

Na een uitbal van Williams hielp Jameson Yellow Birds verder afstand nemen. Anfernee Lee-A-Leong, Anferney Schmeltz, Faiq Lobo hielpen ook bij het maken van de punten voordat Jameson de winst veiligstelde.

Marley Davidson (9) vangt de bal op voor Big Sepos tegen Yellow Birds.
Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel