Twintig medewerkers van het Kabinet van de President hebben een vierdaagse ‘Happiness Program’ van Art of Living Foundation in Yoga Peeth Happiness Centre gevolgd. Het voornaamste doel van het programma was om de deelnemers een deskundige training aan te bieden in ademhalingstechnieken die stress verminderen, angst en depressie verlichten en deelnemers terugbrengen naar een heldere en positieve gemoedstoestand. De sessie begon met een korte intro, ‘Sohu’ en de ‘Sudarshan Kriya’.

De Art of Living Foundation is een internationale non-profit organisatie die in India is opgericht door Sri Sri Ravi Shankar. Deze organisatie is educatief en humanitair van aard en is niet aan een bepaalde religie verbonden. The Art of Living heeft wel invloeden vanuit de yoga. The Art of Living heeft tot doel stress te verminderen op een individueel niveau en geweld en ziekte te verminderen in de maatschappij.

Daarnaast wil deze organisatie de samenleving verheffen door individuele mensen te versterken met programma’s die hun het gevoel moeten geven erbij te horen, door mensenrechten te herstellen, leven tot een vol potentieel te laten komen en mensen met allerlei achtergronden aan te moedigen bij elkaar te komen in gezamenlijke vieringen.

Het belangrijkste principe van The Art of Living is de Sudarshan Kriya, een yoga-techniek, gebaseerd op ritmes in de ademhaling. Shanice Jarmohamed, die ook heeft meegedaan aan de sessie, adviseert toekomstige deelnemers om mee te doen aan dit programma, aangezien dit de deelnemers de vaardigheden biedt om gemakkelijker met stress om te gaan.

Verder geeft zij aan dat deelnemers niet moeten forceren indien een handeling niet lukt, want anders haal je de voordelen van deze training niet eruit. “Koppel te allen tijde terug met de guru.”