De Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) had afgelopen vrijdag een open dag gehouden voor scholieren van het voortgezet onderwijs voor junioren (voj), voortgezet onderwijs voor senioren (vos), Natuur Technisch Instituut (Natin) en Polytechnisch College (PTC).
Het doel van deze dag was om de studenten kennis te laten maken met de werkzaamheden van de MAS en waarvoor die staat. Dit zegt Daphne le Courvreur, hoofd Marketing en Communicatie bij de MAS, in gesprek met Suriname Herald.
De open dag was in het kader van de herdenking van de Wereld Hydrografie Dag op 21 juni alsook de zeevarenden op 25 juni en Wereld Maritieme Dag op 27 september. Vanwege de verschillende data, heeft de MAS ervoor gekozen om de infodag op één dag te houden. De organisatie wil de interesse bij de scholieren opwekken, zodat zij na hun studie ook kunnen kiezen voor de maritieme branche.
De MAS moet zorgen voor de veiligheid van de scheepvaart. De organisatie heeft een bijzondere taak op zich die gekoppeld is aan zowel nationale als internationale standaarden, aldus Le Courvreur.
De scholieren hebben informatie gekregen over de verschillende afdelingen. Sommigen gaven aan na hun studie te willen werken bij de MAS.