Palu en Pride vlag verbrand

Shoeket logo

Bron: De Ware Tijd

1 November 2018 08:05

Voor mij lezen

PARAMARIBO - Op het terrein van het PALU Centrum aan de Kafiluddistraat zijn de Palu en Pride vlag in brand gestoken. Er zijn door onverlaten de touwen doorgesneden, vlaggen omlaag gehaald en vervolgens in brand gestoken. Het vermoeden bestaat dat de beweegredenen gezocht moet worden in het feit dat de Pride vlag was gehesen meldt de politieke partij in een persbericht.

Het in brand steken van de Palu en Pride vlag maakt duidelijk dat er nog een lange weg is te gaan naar het bieden van gelijke kansen aan elke Surinamer in de Surinaamse samenleving. Er is aangifte gedaan bij de politie. De Palu had de vorige week de Pride vlag gehesen om de discussie te ondersteunen over de achtergestelde en soms onderdrukte positie van de LGBT groep in de samenleving en vooral over hoe verder.

De Palu is zich ervan bewust dat de discussie over de LGBT groep soms erg felle reacties oproept bij sommige Surinamers. De partij is ervan overtuigd dat vooral een mentaliteitsverandering moet komen in de Surinaamse samenleving waarbij vooral het onderwijs een belangrijke bijdrage zal leveren. Hierbij gaat het niet alleen om toegang tot onderwijs, maar ook om onderwijs dat bijdraagt aan de ontwikkeling van het kind dat zich vanuit zijn/haar geslacht, de eigen culturele en seksuele identiteit zonder enige belemmering volledig kan ontplooien.

De huidige minister van Onderwijs Lilian Ferier zal voor wat dit betreft haar zienswijze en standpunt met betrekking tot kinderrechten moeten doortrekken. In de plannen voor onderwijshervormingen moet dringend aandacht worden besteed niet alleen aan hoe onze jongens omgaan met meisjes en omgekeerd, zodat later geweld in man-vrouw relaties wordt verminderd. Ook  moeten de komende generaties opgevoed worden om met begrip en respect met elkaar om te gaan. Dit begrip en respect zal uitgebreid moeten worden naar kinderen met een beperking, hoog begaafde kinderen en LGBT kinderen. 

De weerzinwekkende actie om de Palu en Pride vlag te verbranden zal de Palu niet weerhouden om ook deze discussie voort te zetten. De Palu zal zich blijven beijveren om elk individu in Suriname gelijke kansen te geven in zijn/haar ontwikkeling en in zijn/haar streven om op te komen voor zijn/haar belangen, ongeacht geslacht, culturele identiteit, etnische achtergrond en seksuele geaardheid.

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel