Stolk maakt gebruik van recht laatste woord; verdediging vraagt vrijspraak voor Boerenveen

Shoeket logo

Bron: Suriname Herald

30 Oktober 2018 05:32

Voor mij lezen

De zaken tegen Jimmy Stolk en Etienne Boerenveen in het 8 decemberstrafproces werden maandag voortgezet. Henk Veldkamp, advocaat van Stolk, heeft aangegeven dat hij in zijn pleidooi de onschuld van zijn cliënt heeft betoogd, omdat auditeur-militair Roy Elgin heeft gevorderd dat zijn cliënt wordt vrijgesproken. Veldkamp ziet geen reden om iets nieuws toe te voegen.

De raadsman van Stolk heeft aangegeven zich te zullen neerleggen bij het vonnis dat de krijgsraad zal wijzen. In tegenstelling tot verdachte Desi Bouterse, heeft Stolk wel gebruik gemaakt van zijn recht om het laatste woord te voeren. Hij is daarbij kort geweest en heeft met veel nadruk aangegeven dat hij vindt dat hij onschuldig is.

In de zaak van Boerenveen zijn de raadsmannen Frank Truideman en Aroon Gonesh van mening dat hun cliënt moet worden vrijgesproken vanwege het ontbreken van wettig en overtuigend bewijs. De verdediging benadrukte tijdens het slotpleidooi dat de motivering van de eis van de auditeur-militair wederom tekortschiet en dat al in de eerste ronde was aangegeven op welke essentiële onderdelen van de bewijsvraag het dossier in gebreke was gebleven.

Géén van de door de auditeur-militair aangevoerde argumenten tonen volgens Truideman, direct noch indirect, aan dat zijn cliënt op de hoogte zou zijn geweest van een plan om mensen uit de weg te ruimen, laat staan dat hij in de voorbereiding of uitvoering daarvan enige rol zou hebben vervuld. De motivering van de auditeur-militair ontbeert wederom onderbouwing, aldus Truideman tijdens zijn pleidooi.

Vishmohanie Thomas

Bekijkt origineel bericht ⇒

Meer actueel